رد کردن پیوندها

سمعک در کرج

سمعک در کرج با مرکز جامع ارزیابی شنوایی، تعادل و سمعک پارس برای شما امکان پذیر می‌باشد. باخیال راحت و اطمینان خاطر به کلینیک ما مراجعه نمایید.در جلسات مشاوره پزشکان ما شما را راهنمایی می‌کنند. تا در خرید سمعک انتخاب درستی را داشته باشید.
در ادامه به توضیحات تکمیلی در این زمینه خواهیم پرداخت.لوگو سایت سمعک پارس

       ۰۲۶۳۳۲۲۵۱۳۶۸ || ۰۹۱۹۳۶۳۶۱۰۱

خرید سمعک در کرج

هر فردی با هر نوع از میزان افت شنوایی نمی‌تواند از هر نوع سمعکی استفاده کند. یعنی اگر فرد احساس افت شنوایی دارد. در ابتدا باید با مراجعه به یک شنوایی شناس متخصص سمعک برای سمعک در کرج اقدام به تهیه نوار گوش کرده تا با توجه به میزان و نوع افت شنوایی فرد سمعک مناسب توسط شنوایی شناس متخصص سمعک تجویز شود.

در کشور ما ایران متاسفانه برخی از فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی اقدام به فروش سمعک در کرج می‌شود. که این امر نادرست باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای فرد کم شنوا می‌شود.
از آنجایی که افراد فروشنده در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی علم مناسب برای تجویز سمعک را ندارند ، و طبیعتاً تحصیلات دانشگاهی در این حوزه را ندارد. لذا بدون توجه به میزان و افت شنوایی فرد و بدون توجه به نوار گوش فرد اقدام به فروش سمعک برای فرد کم شنوا می‌کند. این پروسه، می‌تواند در آینده باعث بروز مشکلات زیادی برای بیمار شود. مشکلاتی از قبیل آسیب دیدن گوش به دلیل صدای زیاد سمعک یا حتی نشنیدن صدا‌ها به این دلیل که سمعک مناسب افت شنوایی فرد نمی‌باشد.

کلینیک پارس

خرید سمعک در کرج با کلینک سمعک پارس.

خرید سمعک

در ادانه نکاتی برای خرید سمعک را برای شما ذکر می‌نماییم.
اگرچه سمعک کالایی ارزان محسوب نمی‌شود. اما قطعا تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی فرد ایفا می‌شود. برای اینکه بهترین انتخاب را با توجه به نیازهای شنوایی و همچنین بودجه خود داشته باشید. بهتر است ابتدا یک سری اقدامات انجام دهید. ما با مرور منابع مختلف و گفتگو با کارشناسان خبره اطلاعات و نکاتی را جمع آوری کرده ایم که می تواند هنگام خرید سمعک به شما کمک کند.

شناسایی مشکلات شنوایی خود
متأسفانه، خرید سمعک پروسه ای پیچیده بوده و خرید آن به صورت آنلاین و اینترنتی امکان پذیر نیست. در عوض، توصیه می‌‎شود. ابتدا یک آزمایش شنوایی سنجی (نوار گوش) انجام دهید و با یک متخصص شنوایی صحبت کنید تا بدانید کدام سمعک بیشترین کمک را به شنوایی شما خواهد کرد.

انجام آزمایش شنوایی
اگر مشکوک هستید که هر میزانی از کم شنوایی را دارید، ایده خوبی است که یک آزمایش تشخیصی شنوایی انجام دهید. این آزمایش می‌‎تواند اطلاعات دقیقی از کم شنوایی شما ارائه داده و بیان کند که چگونه سمعک ممکن است به شما کمک کند. با بررسی گوش‎‌ها و شنوایی خود، همچنین از مشکلات دیگری که می تواند بر شنوایی شما تأثیر بگذارد. مانند تجمع موم (جرم) ، عفونت یا آسیب، مطلع خواهید شد. پس از آزمایش شنوایی، ممکن است بیمار به یک متخصص اتورینولارینگولوژیست (گوش و حلق و بینی)، ارجاع داده شود. که البته معمولا آن را با عنوان پزشک گوش (Ear) و حلق (Nose) و بینی (Throat) که به اختصار آن را ENT گویند می‎شناسیم.

مرکز شنوایی سنجی در کرج

طبق قانون افرادی که در رشته‌ی دانشگاهی شنوایی شناسی تحصیل کرده باشند. که به آنها شنوایی شناس یا شنوایی سنج گفته می‌شود.

این افراد اختیار یا عاملیت تجویز و فروش سمعک را برعهده دارند. لذا این افراد با توجه به میزان و نوع افت شنوایی فرد سمعک مناسب را که تحت نظارت مراجع ذیربط می‌باشد. با بالاترین کیفیت و کاملا اورجینال و اصل با قیمت‌های مصوب در اختیار بیمار قرار می‌دهد. فارغ از مبحث تهیه سمعک با کیفیت و برند اصلی، خدمات پس از فروش سمعک مثل تعمیرات سمعک نیز بر عهده‌ی شنوایی شناس می‌باشد.
و البته از آنجایی که سمعک وسیله‌ای است که با توجه به میزان و نوع افت شنوایی فرد، با استفاده از تجهیزات پیشرفته با کامپیوتر تنظیم می‌شود و همچنین ممکن است چند بار نیاز به تنظیم ثانویه داشته باشد. شنوایی شناس بعد از تجویز سمعک تا زمانی که فرد از آن سمعک استفاده می‌کند. تنظیمات تخصصی سمعک را برعهده دارد. ولی این امر در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی میسر نمی‌باشد.

بهترین و معروف ترین مرکز شنوایی سنجی در کرج کلینیک پارس می‌باشد. کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

تجویز سمعک در منزل

در جلسه ی تجویز سمعک در منزل چه کارهایی انجام می شود؟

در ابتدا مجرای گوش با استفاده از اتوسکوپ معاینه می‌شود.تا وضعیت کانال گوش از لحاظ جرم، اجسام خارجی، عفونت و …. بررسی شود.
همچنین در این مرحله وضعیت ظاهری پرده گوش بررسی شده تا در صورت وجود پارگی، تشخیص داده شود.

در مرحله ی بعدی با استفاده از دستگاه ادیومتر، درصد شنوایی فرد مشخص می‌شود. روند این تست به این صورت است که با استفاده از یک هدفون، اصوات مختلف برای فرد پخش می شود و فرد به محض شنیدن آن صداها، دکمه ی کوچکی را فشار می ‌‌دهد.

برای مشاوره سمعک در کرج با کلینیک تعادل و سمعک پارس تماس حاصل بفرمایید.

بر اساس اینکه فرد صداهای مختلف را در چه شدتی شنیده، درصد شنوایی فرد در فرکانس‌های مختلف مشخص می‌شود.

و در انتها بر اساس اطلاعات به دست آمده از نوار گوش، چند مدل سمعک مختلف به فرد معرفی شده و مزایای هرکدام به طور کامل توضیح داده می‌شود. تا فرد بتواند بر اساس نیازها و همچنین بودجه ای که برای تهیه‌ی سمعک در نظر گرفته مناسب ترین سمعک را انتخاب کند.

بعد از چند روز که سمعک آماده شد، همان همکار برای تحویل سمعک به منزل کاربر مراجعه می‌کند.

شنوایی در کرج

تجویز سمعک در منزل در کرج

در جلسه ی تحویل سمعک در منزل چه کارهایی انجام می شود؟ (تیتر دو)

در این جلسه ادیولوژیست بر اساس نوار گوشی که در جلسه ی گذشته انجام شده، صدای سمعک را تنظیم می کند و در موقعیت های مختلف آن را تست میکند تا در صورت نیاز، صدای سمعک را تغییر دهد تا بهترین و راحت ترین شنوایی اتفاق بیوفتد

همچنین آموزشهای مختلف اعم از نحوه ی گذاشتن و برداشتن سمعک، نظافت، کم و زیاد کردن صدا و موارد دیگر به طور کامل ارائه می شود

همیشه توصیه می شود که علاوه بر کاربر سمعک، یکی از افراد خانواده هم در جلسال حضور داشته باشند.

مرکز شنوایی در کرج

متخصص گوش در کرج

چه زمانی به متخصص گوش مراجعه نماییم؟

1.الگوهای غیرعادی از کم شنوایی
2. کم شنوایی نامتقارن یا ناموزون
3.داشتن درد
4.سرگیجه

با یک متخصص در مورد گزینه‌های خود صحبت کنید.
مردم اغلب کم شنوایی خود را دست کم می‎‌گیرند. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که «همه افراد اطراف شما در حال زمزمه کردن» هستند، ممکن است در واقع شنوایی شما دلیلی برای سخت درک کردن آنچه افراد در طول مکالمه می‌گویند باشد. متخصص شنوایی می‌تواند به شما در تشخیص این موضوع کمک کند.
برای ویزیت توسط شنوایی شناس وقت بگیرید .

شنوایی‎ شناسان به طور خاص برای تشخیص و درمان اختلالات شنوایی تحصیل کرده، آموزش دیده و مجوز گرفته‌اند. کار اصلی شنوایی‎شناسی تجویز سمعک است.
یک شنوایی شناس متخصص در حوزه ی سمعک همراه با انجام آزمایش فیزیکی، می‎تواند سابقه پزشکی شما را بگیرد و آزمایش‎‌های تشخیصی مناسب بیشتری را انجام دهد.متخصص نتایج شما را بررسی و گزینه‌‎های درمانی موجود را توصیه می‎کند. این موارد ممکن است شامل استفاده از سمعک، یا ارجاع به پزشک یا جراح برای مشکلات شنوایی باشد که از طریق فناوری‌های تقویت قابل کاشت مانند کاشت حلزون به بهترین وجه درمان می‌شوند.

متخصص شنوایی در کرج

آیا باید به متخصص شنوایی مراجعه کنم؟
اگر متوجه شدید که در شنوایی مشکل دارید، تماس با متخصص شنوایی برای اولین قدم عالی است. متخصصان شنوایی می‎توانند شنوایی شما را آزمایش کنند و به شما کمک کنند سمعک یا درمان دیگری را که برای شما مناسب است پیدا کنید. آنها همچنین ممکن است شما را به متخصص گوش و حلق و بینی برای آزمایشات بیشتر یا بحث در مورد گزینه‎‌های دیگر مناسب برای شما ارجاع دهند.

پیدا کردن نوع مناسب سمعک
سمعک‎‌ها همه یکسان نیستند. در واقع، آنها می‎‌توانند بسیار متفاوت باشند، برخی از انواع آن در پشت گوش قرار می‎‌گیرند. در حالی که برخی دیگر در داخل کانال گوش قرار می‎‌گیرند. برخی از انواع آن می توانند به صورت بی سیم به تلفن شما متصل شوند، نویز پس زمینه را فیلتر کنند و با باتری‌های قابل شارژ کار کنند.

انواع سمعک
ارزیابی حرفه‌ای از نوع و شدت کم شنوایی می‌تواند به شما در انتخاب نوع مناسب سمعک کمک کند.شما دستگاهی می خواهید که:
1. به نوع خاص کم شنوایی شما کمک کند.
2.متناسب با سبک زندگی شما باشد.
3.با بودجه شما مطابقت داشته باشد.
4.گذاشتن و برداشتن آن راحت باشد.
برخی سمعک‌ها در پشت گوش (یا گوش خارجی) و برخی کاملاً در مجرای گوش قرار می‌گیرند. این دستگاه‎‌های کوچک و ریز به داخل کانال گوش شما می‌لغزند. و تا حدودی غیرقابل رویت هستند. این دستگاه‎‌ها معمولاً گران‌تر هستند.، زیرا مراحل ساخت و تحقیق و توسعه و هر چیزی که برای تولید آنها انجام می‌شود، زیاد است.

شماره مرکز شنوایی در کرج

برای سفارش سمعک در کرج:

آدرس : کرج،شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی ،بعدخیابان بهار،برج قائم،طبقه ۹،واحد ۳۱

شماره تماس:  ۰۲۶۳۳۲۲۵۱۳۶۸ || ۰۹۱۹۳۶۳۶۱۰۱

لوگو سایت سمعک پارس

پیام بگذارید

This website uses cookies to improve your web experience.