رد کردن پیوندها

سمعک در کرج

سمعک در کرج با مرکز جامع ارزیابی شنوایی، تعادل و سمعک پارس برای شما امکان پذیر می‌باشد. باخیال راحت و اطمینان خاطر به کلینیک ما مراجعه نمایید.در جلسات مشاوره پزشکان ما شما را راهنمایی می‌کنند. تا در خرید سمعک انتخاب درستی را داشته باشید.
در ادامه به توضیحات تکمیلی در این زمینه خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر : کم شنوایی و حس عصبی

خرید بهترین سمعک در کرج

هر فردی با هر نوع از میزان افت شنوایی نمی‌تواند از هر نوع سمعکی استفاده کند. یعنی اگر فرد احساس افت شنوایی دارد. در ابتدا باید با مراجعه به یک شنوایی شناس متخصص سمعک برای سمعک در کرج اقدام به تهیه نوار گوش کرده تا با توجه به میزان و نوع افت شنوایی فرد سمعک مناسب توسط شنوایی شناس متخصص سمعک تجویز شود.

در کشور ما ایران متاسفانه برخی از فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی اقدام به فروش سمعک در کرج می‌شود. که این امر نادرست باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای فرد کم شنوا می‌شود.

مطالعه بیشتر : درمان کم شنوایی در کرج 

از آنجایی که افراد فروشنده در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی علم مناسب برای تجویز سمعک را ندارند ، و طبیعتاً تحصیلات دانشگاهی در این حوزه را ندارد. لذا بدون توجه به میزان و افت شنوایی فرد و بدون توجه به نوار گوش فرد اقدام به فروش سمعک برای فرد کم شنوا می‌کند. این پروسه، می‌تواند در آینده باعث بروز مشکلات زیادی برای بیمار شود. مشکلاتی از قبیل آسیب دیدن گوش به دلیل صدای زیاد سمعک یا حتی نشنیدن صدا‌ها به این دلیل که سمعک مناسب افت شنوایی فرد نمی‌باشد.

 خرید سمعک در کرج با کلینک سمعک پارس.

خرید سمعک

در ادانه نکاتی برای خرید سمعک را برای شما ذکر می‌نماییم.
اگرچه سمعک کالایی ارزان محسوب نمی‌شود. اما قطعا تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی فرد ایفا می‌شود. برای اینکه بهترین انتخاب را با توجه به نیازهای شنوایی و همچنین بودجه خود داشته باشید. بهتر است ابتدا یک سری اقدامات انجام دهید. ما با مرور منابع مختلف و گفتگو با کارشناسان خبره اطلاعات و نکاتی را جمع آوری کرده ایم که می تواند هنگام خرید سمعک به شما کمک کند.

مطالعه بیشتر : درمان سرگیجه میگرنی

شناسایی مشکلات شنوایی خود
متأسفانه، خرید سمعک پروسه ای پیچیده بوده و خرید آن به صورت آنلاین و اینترنتی امکان پذیر نیست. در عوض، توصیه می‌‎شود. ابتدا یک آزمایش شنوایی سنجی (نوار گوش) انجام دهید و با یک متخصص شنوایی صحبت کنید تا بدانید کدام سمعک بیشترین کمک را به شنوایی شما خواهد کرد.

انجام آزمایش شنوایی
اگر مشکوک هستید که هر میزانی از کم شنوایی را دارید، ایده خوبی است که یک آزمایش تشخیصی شنوایی انجام دهید. این آزمایش می‌‎تواند اطلاعات دقیقی از کم شنوایی شما ارائه داده و بیان کند که چگونه سمعک ممکن است به شما کمک کند. با بررسی گوش‎‌ها و شنوایی خود، همچنین از مشکلات دیگری که می تواند بر شنوایی شما تأثیر بگذارد. مانند تجمع موم (جرم) ، عفونت یا آسیب، مطلع خواهید شد. پس از آزمایش شنوایی، ممکن است بیمار به یک متخصص اتورینولارینگولوژیست (گوش و حلق و بینی)، ارجاع داده شود. که البته معمولا آن را با عنوان پزشک گوش (Ear) و حلق (Nose) و بینی (Throat) که به اختصار آن را ENT گویند می‎شناسیم.

تجویز سمعک در منزل

مطالعه بیشتر : باتری سمعک

مرکز شنوایی سنجی در کرج

طبق قانون افرادی که در رشته‌ی دانشگاهی شنوایی شناسی تحصیل کرده باشند. که به آنها شنوایی شناس یا شنوایی سنج گفته می‌شود.

این افراد اختیار یا عاملیت تجویز و فروش سمعک را برعهده دارند. لذا این افراد با توجه به میزان و نوع افت شنوایی فرد سمعک مناسب را که تحت نظارت مراجع ذیربط می‌باشد. با بالاترین کیفیت و کاملا اورجینال و اصل با قیمت‌های مصوب در اختیار بیمار قرار می‌دهد. فارغ از مبحث تهیه سمعک با کیفیت و برند اصلی، خدمات پس از فروش سمعک مثل تعمیرات سمعک نیز بر عهده‌ی شنوایی شناس می‌باشد.
و البته از آنجایی که سمعک وسیله‌ای است که با توجه به میزان و نوع افت شنوایی فرد، با استفاده از تجهیزات پیشرفته با کامپیوتر تنظیم می‌شود و همچنین ممکن است چند بار نیاز به تنظیم ثانویه داشته باشد. شنوایی شناس بعد از تجویز سمعک تا زمانی که فرد از آن سمعک استفاده می‌کند. تنظیمات تخصصی سمعک را برعهده دارد. ولی این امر در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی میسر نمی‌باشد.

مطالعه بیشتر : درمان نوریت دهلیزی

بهترین و معروف ترین مرکز شنوایی سنجی در کرج کلینیک پارس می‌باشد. کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

تجویز سمعک در منزل

در جلسه ی تجویز سمعک در منزل چه کارهایی انجام می شود؟

در ابتدا مجرای گوش با استفاده از اتوسکوپ معاینه می‌شود.تا وضعیت کانال گوش از لحاظ جرم، اجسام خارجی، عفونت و …. بررسی شود.
همچنین در این مرحله وضعیت ظاهری پرده گوش بررسی شده تا در صورت وجود پارگی، تشخیص داده شود.

در مرحله ی بعدی با استفاده از دستگاه ادیومتر، درصد شنوایی فرد مشخص می‌شود. روند این تست به این صورت است که با استفاده از یک هدفون، اصوات مختلف برای فرد پخش می شود و فرد به محض شنیدن آن صداها، دکمه ی کوچکی را فشار می ‌‌دهد.

سمعک در منزل در کرج

مطالعه بیشتر : سنجش شنوایی نوزاد

برای مشاوره سمعک در کرج با کلینیک تعادل و سمعک پارس تماس حاصل بفرمایید.

بر اساس اینکه فرد صداهای مختلف را در چه شدتی شنیده، درصد شنوایی فرد در فرکانس‌های مختلف مشخص می‌شود.

و در انتها بر اساس اطلاعات به دست آمده از نوار گوش، چند مدل سمعک مختلف به فرد معرفی شده و مزایای هرکدام به طور کامل توضیح داده می‌شود. تا فرد بتواند بر اساس نیازها و همچنین بودجه ای که برای تهیه‌ی سمعک در نظر گرفته مناسب ترین سمعک را انتخاب کند.

بعد از چند روز که سمعک آماده شد، همان همکار برای تحویل سمعک به منزل کاربر مراجعه می‌کند.

مطالعه بیشتر : درمان وزوز گوش در کرج

تجویز سمعک در منزل در کرج

در جلسه ی تحویل سمعک در منزل چه کارهایی انجام می شود؟ 

در این جلسه ادیولوژیست بر اساس نوار گوشی که در جلسه ی گذشته انجام شده، صدای سمعک را تنظیم می کند و در موقعیت های مختلف آن را تست میکند تا در صورت نیاز، صدای سمعک را تغییر دهد تا بهترین و راحت ترین شنوایی اتفاق بیوفتد

همچنین آموزشهای مختلف اعم از نحوه ی گذاشتن و برداشتن سمعک، نظافت، کم و زیاد کردن صدا و موارد دیگر به طور کامل ارائه می شود

همیشه توصیه می شود که علاوه بر کاربر سمعک، یکی از افراد خانواده هم در جلسات حضور داشته باشند.

سمعک

مطالعه بیشتر : درمان توانبخشی تعادل در کرج

متخصص گوش در کرج

چه زمانی به متخصص گوش مراجعه نماییم؟

1.الگوهای غیرعادی از کم شنوایی
2. کم شنوایی نامتقارن یا ناموزون
3.داشتن درد
4.سرگیجه

با یک متخصص در مورد گزینه‌های خود صحبت کنید.
مردم اغلب کم شنوایی خود را دست کم می‎‌گیرند. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که «همه افراد اطراف شما در حال زمزمه کردن» هستند، ممکن است در واقع شنوایی شما دلیلی برای سخت درک کردن آنچه افراد در طول مکالمه می‌گویند باشد. متخصص شنوایی می‌تواند به شما در تشخیص این موضوع کمک کند.

مطالعه بیشتر : تجویز سمعک در منزل در کرج

برای ویزیت توسط شنوایی شناس وقت بگیرید .

شنوایی‎ شناسان به طور خاص برای تشخیص و درمان اختلالات شنوایی تحصیل کرده، آموزش دیده و مجوز گرفته‌اند. کار اصلی شنوایی ‎شناسی تجویز سمعک است.
یک شنوایی شناس متخصص در حوزه ی سمعک همراه با انجام آزمایش فیزیکی، می‎تواند سابقه پزشکی شما را بگیرد و آزمایش‎‌های تشخیصی مناسب بیشتری را انجام دهد.متخصص نتایج شما را بررسی و گزینه‌‎های درمانی موجود را توصیه می‎کند. این موارد ممکن است شامل استفاده از سمعک، یا ارجاع به پزشک یا جراح برای مشکلات شنوایی باشد که از طریق فناوری‌های تقویت قابل کاشت مانند کاشت حلزون به بهترین وجه درمان می‌شوند.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی در منزل

متخصص شنوایی در کرج

آیا باید به متخصص شنوایی مراجعه کنم؟
اگر متوجه شدید که در شنوایی مشکل دارید، تماس با متخصص شنوایی برای اولین قدم عالی است. متخصصان شنوایی می‎توانند شنوایی شما را آزمایش کنند و به شما کمک کنند سمعک یا درمان دیگری را که برای شما مناسب است پیدا کنید. آنها همچنین ممکن است شما را به متخصص گوش و حلق و بینی برای آزمایشات بیشتر یا بحث در مورد گزینه‎‌های دیگر مناسب برای شما ارجاع دهند.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی نوزاد

پیدا کردن نوع مناسب سمعک
سمعک‎‌ها همه یکسان نیستند. در واقع، آنها می‎‌توانند بسیار متفاوت باشند، برخی از انواع آن در پشت گوش قرار می‎‌گیرند. در حالی که برخی دیگر در داخل کانال گوش قرار می‎‌گیرند. برخی از انواع آن می توانند به صورت بی سیم به تلفن شما متصل شوند، نویز پس زمینه را فیلتر کنند و با باتری‌های قابل شارژ کار کنند.

انواع سمعک

ارزیابی حرفه‌ای از نوع و شدت کم شنوایی می‌تواند به شما در انتخاب نوع مناسب سمعک کمک کند.شما دستگاهی می خواهید که:
1. به نوع خاص کم شنوایی شما کمک کند.
2.متناسب با سبک زندگی شما باشد.
3.با بودجه شما مطابقت داشته باشد.
4.گذاشتن و برداشتن آن راحت باشد.

مطالعه بیشتر : درمان سرگیجه در کرج
برخی سمعک‌ها در پشت گوش (یا گوش خارجی) و برخی کاملاً در مجرای گوش قرار می‌گیرند. این دستگاه‎‌های کوچک و ریز به داخل کانال گوش شما می‌لغزند. و تا حدودی غیرقابل رویت هستند. این دستگاه‎‌ها معمولاً گران‌تر هستند.، زیرا مراحل ساخت و تحقیق و توسعه و هر چیزی که برای تولید آنها انجام می‌شود، زیاد است.

انواع اصلی سمعک عبارتند از:

 • پشت گوش (BTE)
 • درون کانال (ITC) یا کاملا درون کانال (CIC)
 • داخل گوش (ITE)
 • بلندگو در کانال (RIC)

هر یک از این سمعک‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. به عنوان مثال، برخی از مردم مسدود کردن جریان هوا در گوش توسط مدل ITC  را دوست ندارند. برخی دیگر این مدل را دوست دارند چون که کمتر قابل توجه است و به راحتی اجازه استفاده از هدفون و موبایل را می دهد.

سمعک در کرج

مطالعه بیشتر : بیماری‌های دستگاه تعادل

ویژگی های سمعک  خاص

این یک تصور غلط رایج است که سمعک به سادگی صدای اطراف شما را افزایش می دهد. در واقع سمعک‌ها انواع مختلف از ویژگی‎های تخصصی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، ممکن است یک سمعک بتواند تنها فرکانس‎های خاصی را افزایش دهد که شما در شنیدن آنها مشکل دارید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب دستگاه در نظر بگیرید:

یک – فیلتر نویز پس زمینه: اگر در یک محیط پر سر و صدا کار می‎کنید یا به طور منظم با افراد دیگر درگیر هستید، ممکن است دستگاهی بخواهید که نویز پس زمینه را فیلتر کند.

دو – قابلیت اتصال به گوشی‎های هوشمند: امکان کنترل سمعک از راه دور با یک اپلیکیشن گوشی هوشمند می‎تواند مفید باشد.

سه – درجه دید (میزان در چشم بودن سمعک): برخی از دستگاه ها عملا نامرئی هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند بیشتر قابل توجه باشند.

چهارم – قابل شارژ بودن باتری‎: اگر دستگاهی بدون پسماند را ترجیح می‎دهید، ممکن است از سمعک هایی بخواهید که از باتری های قابل شارژ به جای باتری های یک بار مصرف استفاده می کنند.

پنجم – راحتی: نحوه گذاشتن و برداشتن سمعک‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

مطالعه بیشتر : دستگاه تعادلی

چگونه نوع مناسب سمعک را انتخاب کنیم؟

سمعک بسیار فراتر از یک تقویت کننده صدا است. آنها در طراحی، دید، تناسب و ویژگی های خاص متفاوت هستند.

برای کشف اینکه کدام گزینه ها با سبک زندگی، نوع کم شنوایی و بودجه شما مناسب تر است، بهتر است با یک متخصص شنوایی مانند شنوایی شناس مشورت کنید که می تواند توصیه های شخصی به شما بدهد.

سمعک از کجا بخریم؟

پس از شناسایی نوع کم شنوایی و ویژگی هایی که برای سمعک خود می خواهید، وقت آن است که گزینه های خرید را بررسی کنید.

یک : دفتر متخصص شنوایی

متخصصان شنوایی می توانند طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه دهند که با نوع کم شنوایی شما تناسب داشته باشد. آنها همچنین ممکن است بتوانند به شما کمک کنند تا هر گونه گزینه تامین مالی موجود برای خرید سمعک را پیدا کنید.

دو : فروشگاه های تجهیزات پزشکی:

هشدار! به هیچ عنوان سمعک را از محلی غیر از کلینیک های شنوایی سنجی تهیه نکنید چراکه فرآیند تجویز سمعک امری بسیار پیچیده و دشوار است. تجویز سمعک زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که توسط شنوایی شناس متخصص سمعک که سالها در دانشگاه علم تجویز سمعک را آموخته است  انجام شود. تجویز اشتباه سمعک می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کند.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی در کرج

برای کسب اطلاعات بیشتر، این مقاله را مطالعه کنید.

قیمت سمعک

سمعک ممکن است گران باشد و احتمالاً به دو عدد از آنها نیاز خواهید داشت. با این حال، به خاطر داشته باشید که خرید سمعک، سرمایه گذاری در سلامت جسمی و روحی و کیفیت زندگی شماست. قیمت سمعک در حال حاضر بین 3 تا 20 میلیون تومان می باشد.  

قیمت سمعک

مطالعه بیشتر : سمعک در کرج

شماره مرکز شنوایی در کرج

برای سفارش سمعک در کرج:

آدرس : کرج،شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی ،بعدخیابان بهار،برج قائم،طبقه ۹،واحد ۳۱

شماره تماس:  ۰۲۶۳۳۲۲۵۱۳۶۸ || ۰۹۱۹۳۶۳۶۱۰۱

 

پیام بگذارید

 1. ارسال نظر

  شادی رفیعی زاده می گوید:

  من دنبال سمعك در كرج بودم كه سمعك پارس رو از طريق گوگل پيدا كردم واقعا بهترين و مجهزترين مرکز سمعك در كرج هستند متشكرم

 2. سلام
  نمایندگی در اصفهان هم دارید برای تهیه سمعک؟

  1. سلام وقت بخیر
   در حال حاضر تنها نمایندگی کلینیک پارس برای خرید سمعک در کرج به نشانی چهارراه طالقانی برج قائم طبقه 9 واحد 31 می باشد.

 3. سلام وقت بخیر من ساکن کرج هست و گوشهام در اثر موج انفجار زمان جنگ بسیا وزوز دارد البته نقص شنوایی هم دارم حروف س ش ص و چند حرف دیگر را اشتباه متوجه میشم خواستم راهنمایی کنید چه سمعکی و با چه قیمتی برا من مناسبه ضمنا سمعک برای یک گوش یا هردو تجویز میشه ممنونم از پاسخ شما ضمنا اخرین معاینه شنوایی سنجی را چه جوری ارسال کنم

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا برگه سنجش شنوایی خودتون رو به شماره 09193636101 ارسال کنید تا بهترین مدل خدمتتون معرفی بشه.

This website uses cookies to improve your web experience.