رد کردن پیوندها

تجویز سمعک در منزل در کرج

تجویز سمعک در منزل در کرج در کنار گروه شنوایی سنجی کلینیک سمعک پارس برای خود میسر نمایید.تمامی راهنمایی‌های لازم از جانب ما به شما ابلاغ می‌شود. تا در خرید سمعک انتخاب درستی را داشته باشید.

تجویز سمعک در منزل

گاهی افراد به دلایل مختلفی نظیر عدم حضور در تجمعات به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، دوری راه، مشکلات حرکتی، کهولت سن و …. تمایل دارند که خدمات درمانی را منزل دریافت کنند.

کلینیک جامع شنوایی و سمعک پارس کرج با درک این نیاز و با هدف برخورداری تمامی افراد از خدمات شنوایی و سمعک در بالاترین سطوح کیفی، امکان تجویز و تنظیم سمعک در منزل بیمار را فراهم کرده است.

بیماران محترم می توانند برای دریافت خدمت تجویز و تنظیم سمعک در منزل، با یکی از راه های ارتباطی مرکز با ما تماس بگیرند.

تنظیم سمعک در منزل

مراحل انجام کار

مرحله ی اول( تعیین وقت مناسب )

شما می توانید از طریق یکی از راه های ارتباطی مرکز با ما تماس بگیرید تا با هماهنگی شما نزدیک ترین زمان ممکن برای حضور ادیولوژیست متخصص سمعک  در منزلتان تعیین گردد.

مرحله ی دوم (حضور ادیولوژیست در منزل شما)

در واقع بعد از تعیین نوبت، در تاریخ و ساعتی که از قبل مشخص شده، همکار متخصص سمعک ما به منزل شما مراجعه می‌کنند و طی فرآیندی که در قسمت بعد توضیح داده شده فرآیند تجویز سمعک انجام می‌شود.

مرحله سوم (تحویل سمعک)

بعد از آماده شدن سمعک، همکاران ما با شما تماس می‌گیرند. تا با هاهنگی شما روز و ساعت مراجعه‌ی ما برای تحویل سمعک تعیین شود.

بعد از تعیین تاریخ، همان همکار ادیولوژیست که در جلسه‌ی گذشته برای شما سمعک تجویز کرده اند، مجددا در منزل شما حاضر شده و سمعک بعد از تنظیم با کامپیوتر و ارائه ی آموزش‌های لازم به شما تحویل می شود.

مرحله چهارم (تنظیمات ثانویه)

در برخی موارد به دلایل مختلف نظیر عادت کردن بیمار به صدای سمعک، تغییر محیط زندگی، افزایش یا کاهش میزان شنوایی فرد و …. تنظیم مجدد سمعک ضروری می‌باشد. لذا شما می‌توانید با تماس با ما، جهت تعیین وقت مناسب برای تنظیم مجدد سمعک اقدام نمایید.

تنظیم سمعک در منزل

در جلسه‌ی تجویز و تنظیم سمعک در منزل، چه کاری انجام می شود؟

معاینه ظاهری گوش

در ابتدا همکار ادیولوژیست متخصص سمعک ما به معاینه ی ظاهری کانال گوش و پرده گوش می پردازد.

تهیه نوار گوش 

در این مرحله با دستگاه ادیومتر از گوش بیمار نوار گرفته می‌شود. فرآیند تهیه‌ی نوار گوش به این صورت است که یک هدفون بر روی گوش فرد قرار داده می‌شود. و از درون آن اصوات مختلف (شبیه به بوق ) با ولوم‌های کم و زیاد در گوش فرد پخش می‌شود.
در این لحظه فرد بایستی بعد از شنیدن هر صدای بوق دکمه‌ای که از قبل به او داده شده است را فشار دهد.

این فرآیند برای هر گوش حدودا پنج تا ده دقیقه طول می‌کشد.

مشاوره تجویز سمعک در منزل در کرج

مشاوره ی سمعک 

در مرحله ی بعد همکار متخصص سمعک با توجه به میزان و نوع افت شنوایی شما، سه تا پنج مدل سمعک را که مناسب گوش شماست. در بازه‌های قیمتی و کیفیتی مختلف به شما معرفی کرده است. و مزایا و معایت هریک از آنها را بازگو می‌کند. تا شما بتوانید با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید سمعک مناسب را انتخاب کنید.

قالب گیری

در مرحله‌ی بعد از گوش شما قالب سمعک تهیه می‌شود (در برخی کم شنوایی ها نیازی به تهیه قالب نمی‌باشد).

فرآیند قالب

قالب گیری به این صورت است که یک خمیر نرم با دقت تمام در گوش شما ریخته شده و بعد از 5 دقیقه از گوشتان خارج می‌شود.

در این مرحله جلسه‌ی تجویز سمعک به پایان می‌رسد.

تفاوت تجویز در منزل و مرکز

مفتخریم که اعلام کنیم با تلاش کادر کلینیک سمعک پارس کیفیت فرآیند تجویز و تنظیم سمعک در منزل به تجویز و تنظیم سمعک در کلینیک بسیار نزدیک می‌باشد. به طوری که کادر ویزیت در منزل ما از کادر درمان اصلی مرکز بوده و تجهیزات به کار برده شده در جلسه از بهتریم و دقیق ترین تجهیزات می‌باشند.

شما می‌‌توانید جهت ویزیت و شنوایی سنجی در منزل با یکی از راه‌های ارتباطی مرکز شنوایی و تعادل پارس تماس بگیرید:

        ۰۲۶۳۳۲۲۵۱۳۶۸ || ۰۹۱۹۳۶۳۶۱۰۱

پیام بگذارید

This website uses cookies to improve your web experience.