رد کردن پیوندها

درمان وزوز گوش در کرج

درمان وزوز گوش در کرج در کنار گروه شنوایی سنجی کلینیک سمعک پارس برای خود میسر نمایید.تمامی راهنمایی‌های لازم از جانب ما به شما ابلاغ می‌شود.

لوگو سایت سمعک پارس

وزوز گوش

وزوز گوش، گوش‌های شما را با صدایی پر می‌کند که هیچ‌کس آن را نمی‌شنود.
این یک مشکل رایج است که بیش از 50 میلیون نفر را در ایالات‌متحده تحت‌تاثیر قرار می‌دهد . وزوز گوش می‌تواند به قدری شدید باشد که زندگی روزمره مردم را تحت‌تاثیر قرار دهد . وزوز گوش یک بیماری نیست بلکه نشانه‌ای از یک بیماری یا اختلال در بدن می‌باشد، که امروزه روش‌های درمانی زیادی برای کاهش صدای وزوز گوش ابداع شده اند. این درمان‌ها ممکن است نتوانند وزوز گوش را به طور کامل برطرف کنند. اما اگر نوع و روش درمان به درستی انتخاب و انجام شود، می تواند صدای وزوز را تا حدی کم کند که دیگر آزار دهنده نباشد.

مطالعه بیشتر : درمان سرگیجه در کرج

درمان وزوز گوش

وزوز گوش چیست؟
اگر وزوز گوش داشته باشید, سرتان پر از صدای زنگ زدن, سوت زدن, کلیک کردن و غرش است . که هیچ‌کس دیگری بجز شما قادر به شنیدن آن صداها نیست. وزوز گوش ممکن است به قدری آهسته باشد که اگر به آن توجه نکنید اصلا شنیده نشود و گاهی می‌تواند به قدری بلند باشد، که حتی مانع شنیدن صداهای دیگر بشود.

وزوز گوش

آیا وزوز گوش شایع است؟

وزوز گوش یک مشکل رایج است که بیش از ۵۰ میلیون نفر را در آمریکا تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. برای حدود ۱۲ میلیون آمریکایی, وزوز گوش یک همدم دایمی و پر سر و صدا است که زندگی روزمره آن‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. افرادی که وزوز گوش دارند ممکن است دچار مشکل خواب یا تمرکز باشند. زندگی با وزوز گوش می‌تواند باعث شود مردم عصبانی, ناامید و افسرده شوند.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی نوزاد

 

بهترین دکتر وزوز گوش در کرج

آیا وزوز گوش درمان می شود؟

از آنجایی که وزوز گوش نشان دهنده ی وجود یک مشکل در بدن است، ممکن است پس از برطرف شدن آن مشکل، وزوز گوش نیز قطع شود. اما اگر وزوز گوش به طور کامل قابل درمان نباشد، کادر درمان تمام تلاش خود را انجام می‌هند تا وزوز فرد را به حدی کم کنند.که دیگر باعث آزار و اذیت فرد نشود.

مطالعه بیشتر: شنوایی سنجی

علایم و علل
چه چیزی باعث وزوز گوش می‌شود؟
گاهی علت دقیق وزوز گوش مشخص نیست. در برخی موارد علت وزوز گوش می تواند یکی از مشکلات زیر باشد:
برخی داروها، عفونت‌های گوش میانی و داخلی، فشار خون بالا یا پایین، غلظت خون، کم خونی، استرس و اضطراب، چربی خون بالا، دیابت، مشکلات گردن، اسپاسم های عظلانی، آسیب به سلول های مویی گوش و ….

مطالعه بیشتر : خرید سمعک در کرج

علت وزوز گوش در 75% از افرادی که دچار این مشکل هستند، اختلال در عملکرد یکی از ساختارهای گوش می‌باشد.

علت وزوز گوش

برخی مشکلات گوش که باعث وزوز گوش می‌شود:

• پیر گوشی( presbycusis ) : در افراد بالای 65 سال، از هر 3 نفر، یک نفر را درگیر می‌کند که اولین نشانه‌ی آن بروز وزوز گوش می‌باشد.
• قرار گرفتن در معرض صداهای بلند و یا انفجار: این مشکل می‌تواند به آرامی و در طول زمان بر اثر قرار گیری متمادی در معرض سر صدا ایجاد شود. و یا اینکه به طور ناگهانی بر اثر صدای انفجار ایجاد شود . قرار گرفتن در معرض موسیقی بسیار بلند و یا کار کردن در یک محیط بسیار پر سر و صدا می‌تواند باعث کاهش شنوایی و وزوز گوش شود .

مطالعه بیشتر: انواع سمعک

• داروهای مختلف : طیف وسیعی از داروها وجود دارند که می‌توانند به گوش شما آسیب برسانند و باعث وزوز گوش شوند. که داروهای جنتامایسین از مهم ترین آنها هستند
اگر در مورد وزوز گوش و سلامت گوش‌های خود نگرانی دارید، می‌توانید با مراجعه به انستیتو وزوز گوش کلینیک پارس، با انجام تست وزوز گوش از سلامت خود مطلع شوید. (برایت دریافت نوبت کلیک کنید)

کلینیک درمان وزوز گوش در کرج

بیماری Meniere . این اختلال مزمن , تعادل و شنوایی شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. سرگیجه، عدم تعادل در راه رفتن، وزوز گوش و تهوع از شایع ترین علایم این بیماریست.
مشکلات مفصل فک Temporomandibular ( TMJ ): بروز مشکل در مفصل فک (که محل دقیق آن زیر لاله ی گوش می‌باشد) باعث شنیده شدن صدای تق تق در هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن می‌شود.
جرم گوش: جرم گوش می‌تواند گوش‌های شما را مسدود کرده و بر شنوایی شما تاثیر بگذارد. این مشکل به نوبه‌ی خود می تواند باعث به وجود آمدن وزوز گوش شود.
آلرژی: حساسیت های مختلف – خصوصا آلرژی‌هایی که سیستم تنفسی فوقانی، گوش و گلو را درگیر می‌کند، باعث بروز وزوز گوش می‌شود.
( neuroma acoustic ) . : این تومور خوش‌خیم ( غیر سرطانی ) عصب گوش را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و می تواند تعادل و شنوایی را متاثر کند.

مطالعه بیشتر : درمان توانبخشی تعادل

Otosclerosis . : رشد بافت استخوانی اضافه در گوش میانی. در این بیماری ممکن است فرد دچار وزوز گوش ضرباندار و یا ممتد شود.

گاهی ممکن است صدای عبور خون از شریانات گوش و یا گردن شنیده شود. این نوع وزوز معمولا شبیه به فش فش بوده و می‌تواند ضربانی باشد.

شما می‌‌توانید جهت درمان وزوز گوش در کرج با یکی از راه‌های ارتباطی مرکز شنوایی و تعادل پارس تماس بگیرید:

لوگو سایت سمعک پارس

        ۰۲۶۳۳۲۲۵۱۳۶۸ || ۰۹۱۹۳۶۳۶۱۰۱

دکتر ملازاده سمعک پارس

حسن ملازاده

کهن ترابی سمعک پارس

امیر کهن ترابی

خانم دکتر حبیبی سمعک پارس

پگاه حبیبی

خانم دکتر فرانک سمعک پارس

فرانک قاسم آبادی

پیام بگذارید

 1. سلام
  حدود یکسالی هست گوشم سوت میکشه اوایل کم بود ولی الان خیلی زیاد شده راه درمان داره؟
  تهران رفتم گفتن باید سمعک استفاده کنم ولی کم شنوایی ندارم فقط سوت گوشم اذیتم میکنه

  1. سلام وقت بخیر
   جهت مشخص شدن بهترین راهکار جهت مدیریت وزوز (سوت گوش) نیاز به انجام سنجش شنوایی می باشد.
   در صورتی که شنوایی سنجی انجام داده اید لطفا به شماره 09193636101 واتس اپ کنید تا با شما تماس گرفته شود.

This website uses cookies to improve your web experience.