رد کردن پیوندها

باتری سمعک

باتری سمعک در کنار گروه شنوایی سنجی کلینیک سمعک پارس برای خود تهیه نمایید.تمامی راهنمایی‌های لازم از جانب ما به شما ابلاغ می‌شود.با ما در تماس باشید.

باتری‌های سمعک انرژی موردنیاز سمعک‌های شما را تأمین می‌کنند. در اینجا تمام مواردی که باید درباره‌ی اندازه، عمر مفید، ظرفیت، برندها و خرید باتری سمعک بدانید را آورده‌ایم.
همانند هر دستگاه دیگری، سمعک نیز با باتری کار می‌کند. اکثر سمعک‌ها از باتری‌های کوچک دکمه‌ای استفاده می کنند که کاربر سمعک باید هر چند روز یا چند هفته یک‌بار آن‌ها را تعویض کند؛ امروزه برخی از مدل‌های سمعک دارای باتری‌های قابل شارژ هستند. در هنگام خرید باتری سمعک حتما به نوع باتری‌ای که مناسب سمعک شماست توجه کنید.

مطالعه بیشتر : درمان وزوز گوش در کرج

انواع باتری سمعک

باتری سمعک دو نوع اصلی دارد:
باتری قابل شارژ
سمعک‌های قابل شارژ را می‌توان در طول شب در شارژ قرار داد.
بسیاری از مدل‌های جدید سمعک دارای باتری‌های لیتیوم-یونی قابل شارژ هستند. این باتری‌ها معمولاً در شب و هنگامی که کاربر سمعک آن‌ها را در هنگام خواب بیرون می‌آورد شارژ می‌شوند. تا به اینجا، باتری‌های قابل شارژ عموماً تنها برای سمعک‌های پشت‌گوشی در دسترس هستند.

خرید باتری سمعک

مطالعه بیشتر : درمان توانبخشی تعادل در کرج

سمعک‌های قابل شارژ چگونه کار می‌کنند؟
سمعک‌های قابل شارژ طرز کار بسیار مشابهی با تلفن‌های هوشمند دارند؛ به این معنی که برای استفاده از آن‌ها همیشه باید سمعک‌های خود را شارژ کنید. اکثر این سمعک‌ها همراه با یک پایه‌ی شارژ آسان در استفاده عرضه می‌شوند. تنها کافی است تا هر شب سمعک‌های خود را بیرون آورده، آن‌ها را به شارژر متصل کنید و با آسودگی بخوابید. سمعک‌هایتان تا صبح کاملاً شارژ شده و می‌توانید یک روز کامل دیگر از آن‌ها استفاده کنید.

عمر باتری سمعک‌های قابل شارژ چقدر است؟
این سمعک‌ها می‌توانند یک روز کامل را بدون نیاز به شارژ شدن دوام بیاورند. با این حال عمر باتری این سمعک‌ها می‌تواند متفاوت باشد .برای مثال استفاده‌ی طولانی از بلوتوث می‌تواند شارژ باتری را به سرعت خالی کند. نکته‌ی منفی؟ بسیار ساده است. اگر نتوانید سمعک‌های خود را شارژ کنید نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در نتیجه همه نمی‌توانند از این سمعک‌ها استفاده کنند و در اینجاست که سمعک‌های دارای باتری‌های جدا شونده وارد می‌شوند.

مطالعه بیشتر : تجویز سمعک در منزل در کرج

خرید باتری سمعک

چطور می‌توان این سمعک‌ها را شارژ کرد؟
به آرامی سمعک‌های خود را در آورده، پاک کنید و آن‌ها را در محل مخصوص خود (چپ یا راست) در پایه‌ی شارژ قرار دهید. چراغ‌های چشمک‌زن نشان‌دهنده‌ی شارژ شدن سمعک‌ها هستند و چراغ ثابت نشان می‌دهد که سمعک‌ها شارژ شده‌اند. لزومی ندارد که آن‌ها را خاموش کنید.

باتری‌های جداشونده‌ی استاندارد (یک بار مصرف و غیر قابل شارژ)
درحقیت باتری‌های دکمه‌ای مشابه به طور گسترده‌ای در سمعک‌ها استفاده می‌شوند.اکثر سمعک‌ها از باتری‌های جداشونده استفاده می کنند.
درواقع باتری‌های روی-هوای دکمه‌ای جداشونده که به طور مختصر به نام «باتری‌های جداشونده» شناخته می‌شوند انتخاب معمول دیگری هستند. از آنجایی که باتری‌های روی-هوا توسط هوا فعال می‌شوند، یک برچسب قرار داده شده توسط کارخانه از فعال شدن آن‌ها تا زمان کنده شدن برچسب جلوگیری می‌کند.

باتری سمعک

مطالعه بیشتر : انواع سمعک

هنگامی که این برچسب از پشت باتری کنده می‌شود، اکسیژن با روی واکنش داده و آن را «روشن می‌کند». برای این که بهترین بهره را از یک باتری روی-هوا ببرید، یک دقیقه پس از کندن برچسب صبر کنید تا باتری به طور کامل فعال شود.و سپس آن را در داخل سمعک قرار دهید. تعویض برچسب باتری را غیرفعال نمی‌کند، بنابراین پس از کندن برچسب تا زمانی که انرژی باتری تخلیه شود باتری در حالت فعال باقی می‌ماند.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی در منزل
باتری‌های روی-هوا تا سه سال در دمای اتاق و هوای خشک قابل نگهداری هستند. قرار دادن باتری‌های روی-هوا در یخچال هیچ فایده‌ای ندارد. و می‌تواند باعث متراکم شدن بخش زیر برچسب شود که این امر در نهایت باعث کاهش عمر باتری می‌شود. در گذشته باتری سمعک با استفاده از مقادیر کمی جیوه برای کمک به جریان و ثبات اجزای داخلی باتری تولید می‌شد، اما جیوه دیگر در باتری‌های سمعک استفاده نمی‌شود.

قیمت باتری سمعک

قیمت باتری سمعک

اندازه‌ی باتری‌های جداشونده‌ی سمعک
سمعک‌ها اندازه و انواع مختلفی دارند. که هریک نیاز خود به انرژی را به نحو متفاوتی رفع می‌کنند. سمعک‌های بزرگ‌تر باتری‌های بزرگ‌تری نیز دارند. بعلاوه، سمعک های افراد دارای ناتوانی های شنوایی شدید یا عمیق معمولاً به باتری‌های بزرگ‌تری نیاز دارند.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی نوزاد
در بازار چهار اندازه‌ی مختلف برای باتری سمعک وجود دارد. این اندازه‌ها از بزرگ به کوچک شامل: 10، 312، 13 و 675 می‌شوند. باتری‌های اندازه‌ی ۵ به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. چهار سایزی که بیشترین استفاده را دارند همگی قطری کوچک‌تر از قطر یک سکه دارند:
یک :  سایز ۱۰ – عرض ۸/۵ میلی‌متر و طول ۶/۳ میلی‌متر
دو :  سایز ۳۱۲ – عرض ۹/۷ میلی‌متر و طول ۶/۳ میلی‌متر
سه :  سایز ۱۳ – عرض ۹/۷ میلی‌متر و طول ۴/۵ میلی‌متر
چهار : سایز ۶۷۵ – عرض ۶/۱۱ میلی‌متر و طول ۴/۵ میلی‌متر
رنگ‌های معین‌شده برای باتری سمعک

مطالعه بیشتر : سمعک در کرجاز آنجایی که تشخیص تفاوت اندازه‌ی باتری‌ها ممکن است برای بسیاری سخت باشد، بسته‌ی هر باتری رنگ معینی دارد تا بتوان باتری دارای سایز مورد نظر را آسان‌تر پیدا کرد.
یک : باتری سایز ۱۰ – زرد
دو : باتری سایز ۳۱۲ – قهوه‌ای
سه : باتری سایز ۱۳ – نارنجی
چهار :  باتری سایز ۶۷۵ – آبی

عمر باتری سمعک

مطالعه بیشتر : درمان سرگیجه در کرج

عمر باتری سمعک

باتری‌های غیرقابل شارژ سمعک می‌توانند بین 3 تا 10 روز (با فرض استفاده‌ی ۱۶ ساعت در روز) کار کنند. این میزان بسته به اندازه‌ی باتری و میزان انرژی مصرفی سمعک متغیر است. معمولاً باتری‌های کوچک‌تر عمر کوتاه‌تری نسبت به باتری‌های بزرگ‌تر دارند.
میانگین عمر باتری‌های سمعک به شرح زیر است:
یک : سایز ۱۰ – سه تا پنج روز
دو : سایز ۳۱۲ – سه تا شش روز
سه : سایز ۱۳ – چهار تا هفت روز
چهار : سایز ۶۷۵ – پنج تا چهارده روز

مطالعه بیشتر : خرید سمعک در کرج

اگر احساس می‌کنید عمر باتری شما کمتر از حد موردنیاز است. احتمالاً سمعکتان دچار مشکل شده است. در این صورت، باید با یک متخصص گوش و شنوایی تماس بگیرید تا از عملکرد صحیح سمعک خود اطمینان حاصل کنید.
چگونه عمر باتری سمعک خود را افزایش دهیم؟
با وجود این که راه اثبات‌شده‌ای برای افزایش طول عمر باتری‌های غیرقابل شارژ وجود ندارد، این راهکارها می‌توانند از هدر رفت انرژی جلوگیری کنند.
در صورتی که از سمعک خود استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کرده و درب باتری دستگاه را در طول شب باز بگذارید. این کار نه تنها از هدر رفت انرژی جلوگیری خواهد کرد، بلکه رطوبت ایجاد شده در طول روز را در طول شب تبخیر خواهد کرد.
برای بهینه‌سازی عملکرد باتری دستگاه خود همواره آن را در دمای اتاق قرار دهید. گرما و رطوبت می‌تواند عمر باتری را کاهش دهد. همچنین، باتری سمعک نباید در جیب، کیف‌دستی، کوله‌پشتی یا هر جای دیگری که امکان برخورد میان باتری و دیگر اشیاء فلزی وجود دارد حمل شود.

برندهای باتری سمعک

مطالعه بیشتر : بیماری‌های دستگاه تعادل

برندهای باتری سمعک

در حال حاضر چند برند باتری در بازار ایران موجود می‌باشد که در بین آنها برند سیگنیا (زیمنس) و ریوواک بالاترین کیفیت را دارا می‌باشند.
موارد ایمنی باتری سمعک
طبق گفته‌ی مرکز ملی کنترل مسمومیت آمریکا، بیش از ۳۵۰۰ آمریکایی در هر سال باتری قورت می‌دهند. اگر این اتفاق برای حیوان خانگی یا یکی از افراد خانواده‌ی شما افتاد، به سرعت با مرکز مراقبت‌های پزشکی تماس بگیرید.

انواع باتری سمعک

مطالعه بیشتر : دستگاه تعادلی
باتری سمعک را از کجا تهیه کنیم؟
باتری‌ها را معمولاً می‌توان از خرده‌فروشی‌ها، داروخانه‌ها، سوپرمارکت‌ها، الکترونیکی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین خریداری کرد. اما به دلیل وجود باتری های تقلبی در بازار، این باتری‌ها را از یک مرکز سمعک نزدیک خود خریداری نمایید. کلینیک های سمعک باتری های اورجینال و با کیفیتی را عرضه میکنند.. همچنین اگر فراموش کردید که باید چه سایز باتری‌ای برای سمعک خود خریداری کنید، متخصص مرکز مراقبت و بهداشت شنوایی باتری درست را برای سمعک شما انتخاب خواهد کرد.

مطالعه بیشتر : شنوایی سنجی در کرج

شما میتوانید جهت تهیه باتری سمعک با ما تماس بگیرید.

شما می‌‌توانید جهت خرید باتری سمعک در کرج با یکی از راه‌های ارتباطی مرکز شنوایی و تعادل پارس تماس بگیرید:

لوگو سایت سمعک پارس

        ۰۲۶۳۳۲۲۵۱۳۶۸ || ۰۹۱۹۳۶۳۶۱۰۱

پیام بگذارید

  1. سلام برای پسرم به تازگی سمعک زیمنس خریدیم
    یه سوالی داشتم باید باتری سمعکشم حتما باتری زیمنس باشه؟

    1. سلام وقت بخیر
      خیر حتما نیازی به استفاده از باتری زیمنس نمی باشد و از تمامی باتری های معتبر سمعک می توانید استفاده کنید.

This website uses cookies to improve your web experience.