رد کردن پیوندها

انجام تست شنوایی سنجی در کرج

شاید شما به دنبال مرکز شنوایی سنجی در کرج باشید؛ شنوایی سنجی پارس در کرج، یکی از بهترین مراکزی است که با استفاده از جدیدترین متدها می‌تواند توانایی و قابلیت شنیدن صدا را در افراد اندازه گیری کند و آن مورد ارزیابی دقیق قرار دهد. با استفاده از روش شنوایی سنجی میزان سلامت شنوایی فرد بررسی شده و در صورت مشاهده هر مشکلی، به پیدا کردن علت آن مشکل پرداخته می‌شود. در مرحله آخر نیز پزشک مربوطه اقدام به درمان بیمار خواهد کرد.

شنوایی سنجی چیست؟

شنوایی سنجی یا ادیومتری، یک نوع تست است که برای سنجیدن میزان و قابلیت شنیدن هر صدایی است و به طور کلی برای سنجش عملکرد گوش داخلی استفاده می‌شود. با استفاده از تست شنوایی سنجی عملکرد شنوایی افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

شنوایی سنجی در کرج

تست شنوایی سنجی انواع مختلفی دارد که در ساده‌ترین روش آن، هدفونی روی گوش مراجع قرار می‌گیرد سپس فرکانس‌هایی با طول موج‌های مختلف به گوش او می‌رسد. واحد اندازه گیری این فرکانس‌ها دسی بل نام دارد که از 20 تا 80 دسی بل متفاوت خواهد بود. به طور کلی، با استفاده از این روش، آستانه شنوایی فرد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

برای رزرو نوبت، انجام تست شنوایی و تجویز سمعک در کرج می توانید از طریق دکمه تماس زیر اقدام کنید.

برای رزرو نوبت کلیک کنید.

نوار گوش چیست؟ آیا نوار گوش همان شنوایی سنجی ایست؟

نوار گوش یا ادیوگرام یک تست غیرتهاجمی برای ارزیابی شنوایی است. در واقع نتایج شنوایی سنجی به شکل یک نمودار در نوار گوش آورده می‌شوند. در تست شنوایی سنجی توانایی شنوایی هر کدام از گوش‌ها به صورت جداگانه در فرکانس‌های مختلف اندازه‌گیری می‌شوند. نوار گوش اطلاعات را به صورت کمی نشان می‌دهد. در واقع میزان شنوایی فرد را در یک اتاقک آکوستیک اندازه‌گیری کرده و به صورت عددی نشان می‌دهد.

در نهایت نوار گوش اطلاعاتی مانند نوع و درجه کم‌شنوایی را در اختیار متخصص قرار می‌دهد. این اطلاعات در تشخیص و انتخاب روش درمانی مناسب نقش مهمی دارند. در افراد کم‌شنوا با استفاده از ادیوگرام ادیولوژیست سمعک‌ مناسب را تجویز می‌کند.

تست نوار گوش در کرج

برای گرفتن نوار گوش در کرج می‌توانید به یکی از معتبرترین مراکز شنوای سنجی این شهر یعنی کلینیک شنوایی پارس مراجعه کنید. نتایج تست شنوایی سجی معمولاً در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. تفسیر نوار گوش یا ادیوگرام توست ادیولوژیست‌های با تجربه و ماهر این کلینیک انجام می‌گیرد. در صورت نیاز به سمعک، شما می‌توانید با کمک متخصصین شنوایی کلینیک پارس بهترین نوع سمعک را با توجه به نوع و درجه کم‌شنوایی، نیازها و بودجه مورد نظرتان انتخاب کنید.

انواع تست های شنوایی سنجی

تست‌های شنوایی سنجی در مراکزی که مربوط به این کار است و توسط افرادی تحت عنوان شنوایی شناس انجام می شود. دلیل انجام این تست‌ها، سنجش میزان شنوایی افراد در سنین مختلف است. لازم به ذکر است هیچ کدام از روش‌های زیر تهاجمی نبوده و بیمار طی انجام آن دردی را احساس نمی‌کند. اگر بخواهیم اصلی‌ترین تست‌های شنوایی سنجی را برای شما بیان کنیم بهتر است موارد زیر را نام ببریم:

انواع تست شنوایی سنجی

  • شنوایی سنجی با یارانه
  • شنوایی سنجی فوق آستانه
  • شنوایی سنجی تن خالص
  • تمپانومتری
  • SDS
  • شنوایی سنجی گفتار
  • اندازه گیری امپدانس

هزینه شنوایی سنجی در کرج

هزینه شنوایی سنجی در کرج، طبق تعرفه‌ای که توسط وزرات بهداشت در نظر گرفته شده است، دریافت می‌شود. همچنین به علت متفاوت بودن نوع‌ تست‌های شنوایی سنجی و تجهیزات و دستگاه‌های تخصصی مورد استفاده در کلینیک، تعیین کردن یک قیمت واحد برای آن دشوار است. برای کسب اطلاع از شرایط و هزینه شنوایی سنجی در کرج می‌توانید با کلینیک شنوایی سنجی پارس در کرج تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید. همکاران ما در این مرکز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

ویژگی های یک مرکز شنوایی سنجی خوب در کرج

یک مرکز شنوایی سنجی خوب در کرج یا هر جای دیگری می‌تواند با تشخیص درست و به موقع خود به درمان عده زیادی از انسان‌ها کمک کند. از آنجایی که مشکلات شنوایی در کودکان می‌تواند مشکلات بزرگ‌تری از جمله رشد دیرهنگام مغز را در پی داشته باشد، پس مراجعه به یک مرکز شنوایی سنجی با امکانات پیشرفته و به روز می‌تواند بهترین انتخاب برای این افراد باشد. از سویی دیگر، تشخیص دیرهنگام مشکلات شنوایی در افراد بزرگسال نیز می‌تواند عواقبی مانند دوری از اجتماع و در برخی موارد نیز اختلالت مغزی را برای او در پی داشته باشد.

مرکز شنوایی سنجی در کرج

بهترین کلینیک شنوایی سنجی در کرج کجاست؟

کلینیک شنوایی سنجی پارس یکی از بهترین کلینیک شنوایی سنجی در کرج است که با استفاده از مدرن‌ترین دستگاه‌ها و پیشرفته‌ترین روش‌ها توانسته عملکرد خوبی در زمینه شنوایی سنجی و درمان مشکلات شنوایی ارائه دهد. متخصصان ادیولوژیست یا شنوایی شناس در این مرکز علاوه بر تخصص و دانش کافی از تجربیاتی خوبی در زمینه شناسایی قابلیت‌های شنوایی انسان برخوردار هستند به همین علت شما می توانید با خاطری آسوده عزیزان خود را به این مرکز جهت تشخیص و درمان مشکلات شنوایی بسپارید.

This website uses cookies to improve your web experience.