قیمت و خرید سمعک در کرج + انواع سمعک

خرید سمعک در کرج را در کنار گروه شنوایی سنجی کلینیک پارس برای خود میسر نمایید. هنگام مراجعه به کلینیک سمعک پارس جهت خرید سمعک صفر تا صد مراحل خرید از جمله ارزیابی شنوایی و مشاوره لازم جهت انتخاب و تجویز سمعک در کرج توسط متخصصین کلینیک انجام می شود. در ادامه نیز تمام نکات و آگاهی های لازم درباره ی حفظ و نگهداری سمعک و چشم انداز درمانی به شما آموزش داده خواهد شد. تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خرید سمعک در کرج

سمعک چیست؟

سمعک یک وسیله الکترونیکی است که روی گوش قرار داده می شود تا با تقویت اصوات مختلف به افراد کم شنوا جهت افزایش صدا و کیفیت و درک گفتار کمک کند. این وسایل کمک شنوایی از سه جزء پایه شامل : میکروفون، بلند گو و تراشه رایانه ای جهت تقویت صدا ساخته تشکیل شده اند. انواع مختلفی از سمعک‌ها در رنگ‌ها، اندازه‌ها و برندها وجود دارند.

  انواع سمعک

  سمعک ها در چند نوع مختلف از لحاظ شکل ظاهری وجود دارند. از جمله سمعک های رایج، سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی هستند.

  سمعک پشت گوشی دارای دو قسمت هستند که بخش اصلی پشت گوش قرار می گیرد و با یک لوله نازک به قالبی که داخل گوش قرار گرفته است متصل می شود.

  سمعک داخل گوشی کاملا در داخل کانال گوش یا در داخل گوش خارجی قرار می گیرد؛ این نوع از سمعک ها ممکن است قدرت و امکانات کمتری نسبت به سمعک های پشت گوشی داشته باشند.

  سمعک پشت گوشی

  سمعک‌های پشت گوشی (BTE) پرکاربردترین سمعک‌های موجود در بازار هستند. آن‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که بدنه اصلی سمعک پشت گوش قرار می‌گیرد. این بدنه حاوی رسیور و میکروفون است که صداها را شناسایی و سپس پردازش می‌کنند. سپس صداهای تقویت شده از طریق یک لوله پلاستیکی کوچک و شفاف که در بالای گوش قرار می‌گیرد به قالبی در داخل گوش فرستاده می‌شوند.

  سمعک‌های پشت گوشی یکی از انواع قابل رؤیت سمعک‌ هستند، با این حال، بسیاری از مدل‌ها بسیار کوچک‌تر از چیزی که تصور می‌کنید، هستند. سمعک‌های پشت گوشی به خاطر اندازه بزرگ‌تر و همچنین به دلیل جدا بودن کیس پشت گوش، ویژگی‌های تکنولوژیکی بیشتری نسبت به برخی سمعک‌های کوچک‌تر دارند. علاوه بر این، آن‌‎ها می‌توانند باتری‌های بزرگ‌تری را در خود جای دهند و بنابراین صدای قوی‌تری دارند. برای خرید سمعک در کرج می توانید از طریق شماره تماس های موجود اقدام کنید.

  سمعک داخل گوشی

  سمعک‌های داخل گوشی (ITE) که شامل سمعک‌‌های پوسته کامل (Full Shell)، نیم پوسته (Half Shell) و داخل کانال (ITC) نیز نامیده می‌شوند، به شکلی طراحی شده‌اند که در حفره گوش قرار می‌گیرند. برخلاف سمعک‌های پشت گوشی، سیم یا لوله خارجی آن‌ها قابل مشاهده نیست. این سمعک‌ها همگی به صورت سفارشی ساخته می‌شوند تا تناسب کامل با گوش کاربر را تضمین ‌کنند. وقتی می‌خواهید سمعک داخل گوشی بگیرید، یک کارشناس مراقبت شنوایی باید از داخل گوش شما قالب بگیرد یا آن را اسکن کند.

  نتیجه تناسب کامل و اندازه دقیق این است که استفاده از آن‌ها بسیار راحت است. همچنین، اندازه بزرگ‌تر امکان گنجاندن قابلیت‌های با تکنولوژی بالا را بیشتر فراهم می‌کند. این سمعک‌ها انتخابی عالی برای افرادی هستند که به قدرت پردازش و تقویت صدای بالاتری نیاز دارند یا به دلیل اختلالات حرکتی یا بینایی با سمعک‌های کوچک مشکل دارند.

  سمعک نامرئی

  سمعک‌های جدید کوچک‌تر و تقریباً نامرئی شده‌اند. در واقع، در حال حاضر سمعک‌هایی وجود دارند که تقریباً با چشم قابل مشاهده نیستند و آن‌ها را سمعک‌های نامرئی می‌نامند. اینکه فناوری دیجیتال پیشرفته این سمعک‌ها در چنین دستگاه کوچکی قرار می‌گیرد، واقعا شگفت‌انگیز است.

  سمعک‌های نامرئی به طور سفارشی برای کانال گوش ساخته می‌شوند و هیچ لوله بیرونی ندارند. تنها یک سیم بسیار ریز وجود دارد که به سمعک داخل گوش وصل است و از آن برای وارد و خارج کردن سمعک می‌توان استفاده کرد. با این وجود، سمعک‌های نامرئی ممکن است نبست به جرم گوش و رطوبت آسیب‌پذیر باشند. از آن سو به دلیل قرار گرفتن داخل کانال گوش از لحاظ کاهش نویز بهتر از سمعک‌های دیگر هستند.

  سمعک رسیور داخل کانال (ریک)

  سمعک‌های رسیور داخل کانال یا ریک (RIC) یکی از محبوب‌ترین انواع سمعک هستند. آن‌ها اغلب کوچک‌تر از سمعک‌های پشت گوشی هستند اما برخلاف سمعک‌های پشت گوشی، بلندگو یا رسیور این سمعک‌ها در خارج از کیس قرار دارد و در انتهای یک سیم نازک قرار گرفته که در نزدیکی پرده گوش جا می‌گیرد.

  از آنجایی که صدای تولید شده فقط باید مسافت بسیار کوتاهی را طی کند، آن‌ها می‌توانند صدای طبیعی‌تری تولید کنند، کم‌تر مشکل فیدبک دارند و انرژی صدای کم‌تری (و توان باتری کم‌تر) مورد نیاز است. از آنجایی که سمعک‌های ریک بسیاری از مزایای سمعک‌های پشت گوشی را نیز دارند (از جمله اینکه بخشی از آن‌ها در پشت گوش قرار می‌گیرد) امکان استفاده از بسیاری از فناوری‌های هوشمند را فراهم می‌کنند.

  انواع سمعک بر اساس برند

  با پیشرفت تکنولوژی، برندهای سمعک متعددی ظهور کرده‌اند که هر کدام ترکیب منحصر به فردی از نوآوری، راحتی و عملکرد بالا را ارائه می‌دهند. خوشبختانه غول‌های صنعت با دهه‌ها تخصص در بازار سمعک حضور دارند و در نتیجه گزینه‌های بسیار زیادی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف افراد دچار کم‌شنوایی وجود دارد. در ادامه، مشهورترین برندهای سمعک دنیا را که در بازار ایران نیز در دسترس هستند، معرفی می‌کنیم.

  سمعک اتیکن

  انواع سمعک اتیکن (Oticon) را یک برند مشهور دانمارکی می‌سازد. این برند سمعک‌هایی را برای طیف وسیعی از افراد مبتلا به کم‌شنوایی خفیف تا عمیق و افراد دارای ناشنوایی یک طرفه ارائه می‌دهد. همچنین میتوانید 

  خرید سمعک در کرج

  سمعک‌های Oticon بدون نسخه فروخته نمی‌شوند و فقط از طریق متخصص شنوایی (شنوایی شناس یا پزشک گوش، حلق و بینی) در دسترس هستند. اتیکن از فناوری‌های پیشرفته، از جمله شنوایی مغزی (BrainHearing)، یادگیری ماشینی و شبکه عمیق عصبی (DNN) برای ارائه تجربه شنیداری طبیعی و پشتیبانی از عملکرد طبیعی مغز استفاده می‌کند. این لیست جدیدترین سری‌های سمعک اتیکن است:

  • اینتنت اتیکن (Oticon Intent)
  • اتیکن ریل (Oticon Real)
  • اتیکن اُن یا اون (Oticon Own)
  • اتیکن زیرکن (Oticon Zircon)
  • اتیکن اکسید (Oticon Xceed)
  • اتیکن مور (Oticon More)
  • اتیکن روبی (Oticon Ruby)
  • اتیکن Opn S
  • اتیکن سیا (Oticon Siya)

  سمعک زیمنس

  زیمنس (Siemens) یک تولیدکننده سمعک آلمانی و از اولین کمپانی‌هایی است که شروع به ساخت سمعک تجاری کرد. بخش سمعک زیمنس در سال 2015 با برند سمعک سیگنیا ادغام شد و اکنون محصولات آن تحت عنوان سیگنیا ارائه می‌شوند. انواع سمعک زیمنس از فناوری‌های نوآورانه توسعه یافته توسط زیمنس، مثل فناوری پریمکس استفاده می‌کنند.

  خرید سمعک در کرج

  سیگنیا هفت مدل سمعک نسخه‌ای دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند تا نیازهای کاربران مختلف را برآورده کنند. در هر مدل سطوح مختلف فناوری وجود دارد که قابلیت‌ها و کیفیت پردازش صدا را در سمعک تعیین می‌کنند. لیست مدل‌های مختلف سمعک‌های زیمنس یا سیگنیا:

  • سیلک (Silk)
  • پیور (Pure)
  • استایلتو (Styletto)
  • اینسیو (Insio)
  • موشن (Motion)
  • اکتیو (Active)
  • اینتویس 3 (Intuis 3)

  سمعک ریساند

  سمعک ریساند (Resound) برند اصلی چهارمین تولیدکننده بزرگ سمعک‌ها در جهان یعنی کمپانی GN Hearing است که دفتر مرکزی آن در دانمارک قرار دارد. ریساند یکی از اولین برندهایی بود که سمعک‌های پشت گوشی (BTE) را توسعه داد. این نوآوری راه را برای انقلابی هموار کرد که منجر به صدای بسیار طبیعی‌تر در سمعک‌ها شد.

  خرید سمعک در کرج

  ریساند همچنین یک شرکت شناخته‌شده در فناوری پخش وایرلس است و اولین سمعک‌های دارای این قابلیت را معرفی کرد. در واقع، ریساند کمک کرد سمعک‌ها از دستگاه‌هایی که عمدتاً برای تقویت صدا به کار می‌رفتند به محصولات الکترونیکی برای تماس‌های تلفنی، پخش موسیقی و دیگر اشکال اتصال، ارتباط و سرگرمی تبدیل شوند. لیست جدیدترین سری‌های سمعک ریساند را در زیر می‌بینید:

  • نکسیا (Nexia)
  • اومنیا (OMNIA)
  • کی (Key)
  • وان (One)
  • انزو (Enzo)
  • لینکس (LiNX)

  سمعک فوناک

  سمعک فوناک (Phonak) از نظر حجم فروش برترین برند در جهان است. سمعک‌های این شرکت از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری برای ارائه صدایی شفاف و طبیعی با تقویت گفتار، کاهش صدای پس‌زمینه و سازگاری با محیط‌های مختلف شنیداری استفاده می‌کنند. این شرکت سوئیسی اولین سمعک دارای باتری قابل شارژ لیتیوم یون را معرفی کرد که انرژی مورد نیاز برای تمام روز را تأمین می‌کند.

  خرید سمعک در کرج

  در سال 2018 نیز فوناک اولین سمعک بلوتوث با امکانات کامل را معرفی کرد. توانایی درمان کم‌شنوایی خفیف تا عمیق، اپلیکیشن مفید گوشی هوشمند، فناوری‌های شنوایی پیشرفته مانند اوتوسنس (AutoSense) و رسیور اکتیو ونت (ActiveVent Receiver) از جمله امکاناتی هستند که سمعک‌های این برند را متمایز می‌کند. فهرست سری‌های سمعک فوناک:

  • نایدا (Naída)
  • اودئو (Audéo)
  • ویترو (Virto)
  • بولرو (Bolero)
  • بریو (Brio)

  سمعک استارکی

  سمعک استارکی (Starkey) تنها برند آمریکایی است که در میان پنج شرکت بزرگ تولیدکننده سمعک در جهان قرار دارد. فناوری نوآورانه استارکی راحتی تشخیص صدا در محیط‌های چالش‌برانگیز و سرکوب نویز پس‌زمینه را تضمین می‌کند.

  خرید سمعک در کرج

  استارکی همچنین اولین سمعک «سالم» و چند منظوره در جهان را ارائه کرده است که با کمک حسگرهای مختلف و هوش مصنوعی به افراد کمک می‌کند روی سلامت جسمی و شناختی خود نظارت داشته باشند. سمعک‌های استارکی را باید از طریق یک متخصص شنوایی خریداری کنید. لیست سری‌های مختلف سمعک استارکی را در زیر می‌بینید:

  • جنسیس ای آی (Genesis AI)
  • ایوالو ای آی (Evolv AI)
  • لیویو (Livio)
  • هالو آیکیو (Halo iQ)
  • ساندلنز سینرجی (SoundLens Synergy)
  • میوز (Muse)

  سمعک ویدکس

  سمعک ویدکس (Widex) یکی از بزرگ‌ترین برندها در جهان است که در ارائه بهترین کیفیت صدا و عملکرد در موقعیت‌های واقعی تخصص دارد.

  خرید سمعک در کرج

  این شرکت دانمارکی جزو شش برند برتر سمعک در جهان است و مثل رقبای خود، قابلیت‌هایی مثل پخش بلوتوث، باتری‌های قابل شارژ و کاهش نویز با هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد.

  چیزی که برند ویدکس را متمایز می‌کند سرعت آن است. سمعک‌های ویدکس صدا را سریع‌تر از هر رقیب موجود در بازار پردازش می‌کنند. ویدکس به خاطر نوآوری‌های خود، از جمله ویژگی‌هایی مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی متمایز شده است.

  سمعک‌های ویدکس برای خرید مستقیم در دسترس نیستند و برای خرید، نصب و تنظیم آن‌ها باید با متخصص شنوایی مشاوره کنید. جدیدترین سری‌های سمعک برند ویدکس:

  • مومنت (MOMENT)
  • ایووک (EVOKE)
  • بیاند (BEYOND)
  • یونیک (Unique)

  سمعک رکستون

  رکستون (Rexton) برندی کاملاً شناخته شده در صنعت سمعک است که ابتدا توسط شرکت زیمنس خریداری شد و بعد به زیرمجموعه گروه WS Audiology تبدیل شد. سمعک‌های رکستون با استفاده از قطعات با استحکامی بالا ساخته شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که دوام کافی برای مقاومت در برابر چالش‌های روزمره را دارند.

   شاید برجسته‌ترین سهم رکستون در فناوری شنوایی ارائه اولین سمعک رسیور در کانال باشد که در سال 1995 عرضه شد. امروزه انواع سمعک رکستون دارای فناوری‌هایی هستند که شباهت زیادی به شرکت خواهر آن یعنی سیگنیا دارد. اگرچه رکستون به عنوان یک برند تولیدکننده سمعک‌های اقتصادی شناخته می‌شود، اما کمپانی مادر مشهور آن تضمین می‌کند که کیفیت آن با برندهای برتر برابری می‌کند. سری‌های مختلف سمعک رکستون را در زیر می‌بیند:

  • اینوکس (inoX)
  • استلار (Stellar)
  • استرلینگ (Sterling)
  • امرالد (Emerald)

  سمعک برنافون

  شرکت سازنده سمعک برنافون (Bernafon) متعلق به گروه Demant A/S است که مالکیت برند سمعک اتیکن را نیز در اختیار دارد. سمعک‌های برنافون به عنوان جایگزین ارزان‌تری برای سمعک‌های اتیکن تلقی می‌شوند اما عملکرد بی‌نظیری را در محیط‌های مختلف صوتی ارائه می‌دهند.

  یکی از اصلی‌‌ترین ویژگی‌های سمعک‌های برنافون، فناوری DECS است؛ این سیستم منحصر به فرد دارای قابلیت تشخیص مداوم محیط، پردازش گفتار پویا و سایر فناوری‌های پیشرفته است که تقویت بهینه صدا را امکان‌پذیر می‌کند.

  در مجموع، برنافون تلاش می‌کند سمعک‌های ارائه دهد که نظارت مداومی بر محیط اطراف داشته باشند تا هرگونه تغییر در صدا را به کاربر منتقل کنند. لیست جدیدترین سری‌های سمعک برنافون:

  • Alpha XT
  • آلفا (Alpha)
  • لئوکس (Leox)
  • ویرون (Viron)
  • زرنا (Zerena)
  • جونا (Juna)

  مراحل خرید سمعک در کرج

  مراحل تجویز و خرید سمعک در کرج نیز مانند دیگر مناطق و کلینیک های کشور است. مراحل خرید و تجویز سمعک در کلینیک پارس به شرح زیر است.

  معاینه گوش

  در ابتدا لازم است تا  ادیولوژیست گوش شما را برای عدم وجود جرم یا پارگی پرده گوش و مشکلات دیگر  بررسی کند. تا تست شنوایی در بهینه ترین حالت ممکن صورت گیرد.

  شنوایی سنجی

  قبل از استفاده و انتخاب سمعک مناسب باید با بررسی وضعیت شنوایی مشخص شود که دقیقا چه نوع سمعکی می توانید استفاده کنید یا اصلا آیا نیاز به سمعک دارید؟ در این مرحله ادیولوزیست با تست های شنوایی از جمله ادیومتری، تمپانومتری و… وضعیت شنوایی شما را بررسی می کند. ممکن است در صورت داشتن وزوز گوش، تست مخصوص به آن را نیز انجام دهید. همچنین می توانید از خدمات شنوایی سنجی در کرج استفاده کنید.

  قالبگیری از گوش

  قالبگیری از گوش توسط ادیولوژیست با استفاده از خمیر مخصوص قالبگیری انجام می شود. در این مرحله برای سمعک شما  از گوشتان قالب مخصوص به  گوش خود شما را تهیه می کنند. همچنین شما می توانید از خدمات ساخت قالب سمعک در کرج استفاده کنید.

  انتخاب و تنظیم سمعک

  در مرحله ی آخر ادیولوژیست با توجه به وضعیت شنوایی و انتخاب شما سمعک مناسب را به شما تحویل می دهد. در این مرحله تمام نکات آموزشی به شما گفته خواهد شد و سپس سمعک را بر اساس نوع و میزان افت شنوایی شما تنظیم می کند.

  قیمت سمعک در کرج چقدر است؟

  قیمت سمعک های مختلف در کرج بستگی به عوامل زیادی از جمله نوع سمعک، برند سمعک، نحوه خدماتی که بعد از خرید دریافت می کنید، سال ساخت سمعک و سطح تکنولوژی استفاده شده در سمعک دارد و نمی توان قیمت دقیقی برای آن بیان نمود. اما قیمت سمعک در کرج در حدود 2،000،000 تومان تا 21،000،000 تومان است.

  بهترین کلینیک و مرکز سمعک در کرج

  شاید زمانی که نیاز به سمعک داشته باشید و در استان البرز یا حوالی کرج زندگی می کنید. برای خرید سمعک در کرج به دنبال یافتن بهترین کلینیک سمعک در کرج هستید. در این صورت شما باید با توجه به عواملی برای انتخاب خود تصمیم گیری کنید. از جمله پارامتر های تاثیر گذار در یافتن بهترین مرکز خرید سمعک در کرج می توان به میزان تخصص ادیولوژیست های مجموعه، هزینه مناسب خدماتی که ارائه می دهند، تجربه و سابقه کلینیک، تجهیزاتی که استفاده می کنند و مواردی از جمله مدارک و مجوز های کارشناسان مجموعه های مختلف اشاره کرد.

  نمایندگی خرید سمعک در کرج

  کلینیک جامع شنوایی و تعادل پارس کرج یکی از برترین و پیشرفته ترین مراکز شنوایی و نمایندگی خرید سمعک در کرج است که به بیماران سراسر کشور خدمات تشخیصی، درمانی و توانبخشی ارائه می‌دهد. از مزایای این مرکز می‌توان به بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و همچنین کادر درمان مجرب اشاره کرد.

  سمعک در کرج

  شما می توانید با استفاده از شماره های موجود در همین برای رزرو نوبت و مشاوره رایگان جهت استفاده و از خدمات و خرید سمعک در کرج اقدام کنید.